W ramach promocji rezultatów projektu przygotowano i wydano rozszerzone, drugie wydanie 24-stronicowej polskiej oraz angielskiej wersji folderu o potencjale badawczym i analitycznym Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, będącym rezultatem projektu Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, folder opracowała graficznie i wydrukowała firma Attyla z Zamościa.
W ramach promocji zakończonego projektu przygotowano, wykonano i zamontowano tablice pamiątkowe. Tablice zamontowano na i w budynku Collegium Chemicum Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tablice wykonała firma GREENart Jacek Kardasz z Zamościa.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, materiały promocyjne projektu wykonała firma GREENart Jacek Kardasz z Zamościa.
21 stycznia 2015 r. Laboratorium Analityczne na Wydziale Chemii UMCS uzyskało Certyfikat Akredytacji Nr AB 1548 Polskiego Centrum Akredytacji.
Szczegółowe informacje oraz zakres akredytacji znajdują się na stronie internetowej PCA.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Dostawa aparatury naukowo-badawczej do preparatyki nanomateriałów” dokonano zakupu:
- laboratoryjnej wyparki rotacyjnej z systemem próżniowym i wyposażeniem
- wirówki laboratoryjnej z wyposażeniem
- laboratoryjnej suszarki próżniowej z chemoodporną pompą próżniową
- laboratoryjnego pieca muflowego
Dostawę laboratoryjnej wyparki rotacyjnej z systemem próżniowym i wyposażeniem zrealizowała firma WITKO Sp. z o. o., Al. Piłsudskiego 143, 92-332 Łódź
Dostawę wirówki laboratoryjnej z wyposażeniem zrealizowała firma MERAZET S.A., ul. Krauthofera 36, 60-203 Poznań
Dostawę laboratoryjnej suszarki próżniowej z chemoodporną pompą próżniową zrealizowała firma DANLAB Danuta Katryńska, ul. Elewatorska 11/1, 15-620 Białystok
Dostawę laboratoryjnego pieca muflowego zrealizowała firma MERAZET S.A., ul. Krauthofera 36, 60-203 Poznań
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania "Dostawa wyposażenia laboratoryjneg” dokonano zakupu:
- laboratoryjnego młynka wibracyjnego tarczowego z wyposażeniem
- miksera automatycznego z wyposażeniem i lepiszczem do próbek prasowanych
- eksykatora z wyposażeniem do przechowywania próbek i materiałów referencyjnych
- układu oświetlenia w mikroskopie Ramana
- źródła izotopowego Cd-109-370 MBq
Dostawę laboratoryjnego młynka wibracyjnego tarczowego z wyposażeniem zrealizowała firma Testchem Sp. z o. o.. ul. Niepodległości 82d, 44-370 Pszów
Dostawę miksera automatycznego z wyposażeniem i lepiszczem do próbek prasowanych zrealizowała firma PD Instruments Partick Dzierżawa, ul. Tarnogórska 6, 44-180 Toszek
Dostawę eksykatora z wyposażeniem do przechowywania próbek i materiałów referencyjnych zrealizowała firma PD Instruments Partick Dzierżawa, ul. Tarnogórska 6, 44-180 Toszek
Dostawę układu oświetlenia w mikroskopie Ramana zrealizowała firma RENISHAW Sp. z o. o., ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa
Dostawę źródła izotopowego Cd-109 370 MBq zrealizowała firma Narodowe Centrum Badań Jądrowych – Ośrodek Radioizotopów POLATOM, ul. Andrzeja Sołtana 7, Otwock
Zakup i uruchomienie systemu wysokociśnieniowego analizatora termograwimetrycznego z układami ciągłego dozowania gazów i par pod ciśnieniami od próżni do 40 bar, wraz z analizatorem produktów reakcji chemicznych – spektrometrem masowym.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego nowego zadania „Zakup i uruchomienie systemu wysokociśnieniowego analizatora termograwimetrycznego z układami ciągłego dozowania gazów i par pod ciśnieniami od próżni do 40 bar, wraz z analizatorem produktów reakcji chemicznych – spektrometrem masowym”, wprowadzonego do harmonogramu projektu w 2014, wybrano firmę Spectro-Lab Sp. z o.o., reprezentującą firmę Rubotherm.
Zostanie dostarczony system analizatora termograwimetrycznego DynTHERM MP-ST, wyposażony w czułą wagę z unikatowym zamknięciem magnetycznym, oddzielającym mechanizm ważący od przepływowej części reaktorowej, pracujący w zakresie od próżni do 40 bar w temperaturach do 1100oC, wraz z układami dozowania gazów i par, kwadrupolowym spektrometrem masowym, oprogramowaniem oraz niezbędnym wyposażeniem.
System analizatora termograwimetrycznego umożliwia prowadzenie badań in-situ zjawisk związanych ze zmianami masy, np. tworzenia powierzchniowych depozytów węglowych na nanomateriałach katalitycznych w reakcjach chemicznych, procesów utleniania (korozji), redukcji i rozkładu materiałów oraz zjawisk sorpcyjnych w realnych, złożonych atmosferach i warunkach reakcyjnych – temperaturze, ciśnieniu i przepływie gazów i par, z jednoczesną informacją o zmianie składu fazy gazowej i lotnych produktach reakcji chemicznych.
Zakup i uruchomienie uzupełnienia wyposażenia profilometru optycznego
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego nowego zadania „Zakup i uruchomienie uzupełnienia wyposażenia profilometru optycznego”, wprowadzonego do harmonogramu projektu w 2014, wybrano firmę Labsoft Krzysztof Herman.
Zostanie dostarczone następujące wyposażenie profilometru optycznego Countour GT-K:
- obiektyw interferometryczny 50x
- zwierciadło referencyjne do subnanometrycznych pomiarów PSI (Phase Shifting Interferometry) i do pomiarów szumów przyrządu
- oprogramowanie do pomiaru grubości nieprzezroczystych i przezroczystych cienkich filmów
- wyposażenie umożliwiające zwiększenie rozdzielczości przeprowadzanych pomiarów.
Nowe wyposażenie profilometru znacząco powiększy zakres jego możliwości badawczych, umożliwi szeroką, trójwymiarową, wysokiej jakości charakterystykę architektury powierzchni nanomateriałów w zakresie subnanometrycznym.
Trwa proces akredytacji Laboratorium Analitycznym Wydziału Chemii UMCS przez Polskie Centrum Akredytacji
Polskie Centrum Akredytacji zarejestrowało wniosek o akredytację pod numerem 2001-LB-2013 oraz określiło harmonogram etapów procesu akredytacji:
Rozpoczęcie procesu (rejestracja kompletnego wniosku) | 03.01.2014 |
Przegląd dokumentacji | 13.02.2014 |
Wizytacja wstępna |
10.06.2014 |
Ocena na miejscu |
15.08.2014 |
Podjęcie decyzji w procesie akredytacji |
02.12.2014 |
Złożono do Polskiego Centrum Akredytacji wniosek o akredytację Laboratorium Analitycznego Wydziału Chemii UMCS.
W dniu 04.10.2013 w Laboratorium Analitycznym Wydziału Chemii UMCS wdrożono system zarządzania jakością wg normy ISO/IEC 17025:2005, właściwy dla laboratorium badawczego.
W wyniku kilku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wybrano kilka specjalistycznych laboratoriów badawczych dla dokonania badań porównawczych.
W wyniku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wybrano kilka specjalistycznych firm dla dostaw certyfikowanych wzorców analitycznych.
W wyniku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wybrano kilka specjalistycznych firm dla dostaw wyposażenia laboratoriów w sprzęt wymagany przez normy analityczne i wymogi dotyczące akredytowanych laboratoriów.
W wyniku postępowań o udzielenie zamówienia publicznego wybrano kilka firm dla dostaw specjalistycznych norm analitycznych.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Certyfikacja laboratorium”, dla „Wdrożenia w Laboratorium Analitycznym Wydziału Chemii UMCS systemu zarządzania jakością właściwego dla laboratorium badawczego wg normy ISO/IEC 17025:2005 wraz z przygotowaniem i obsługą akredytacji” wybrano firmę:
Instytut Kształcenia Menadżerów Jakości z Krakowa
Promocja rezultatów projektu
W ramach promocji rezultatów projektu przygotowano i wydano 22-stronicowy folder o potencjale badawczym i analitycznym Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, będącym rezultatem projektu Centrum Nanomateriałów Funkcjonalnych.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, folder opracowała graficznie i wydrukowała firma Attyla z Zamościa.
Folder można znaleźć tutaj.
W ramach promocji rezultatów projektu zorganizowano konferencję „Forum – Innowacyjne Materiały” w dniach 18-19.06.2013. Wydrukowano 192 stronicową książkę streszczeń wystąpień konferencyjnych. (W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego książkę wydrukowała Partner Poligrafia z Białegostoku).
Na konferencji zaprezentowano 79 komunikatów z kilku obszarów aktywności środowiska naukowego: nowe materiały, nanomateriały i biomateriały, materiały z obszaru energii, ochrony środowiska, zdrowia, fotoniki oraz doświadczenia z komercjalizacji wyników badań naukowych. W Forum uczestniczyło 99 naukowców z UMCS oraz innych ośrodków naukowych oraz 15 przedstawicieli przemysłu.
Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Audyt zewnętrzny projektu”, do przeprowadzenia audytu wybrano firmę
AS AUDYT, SZKOLENIA Adrianna Sudomirska z Bydgoszczy
Audyt przeprowadzono w dniach 05-07.12.2012. Raport z audytu z pozytywną opinią przekazano do UMCS 17 grudnia 2012 roku.
W ramach pierwszego etapu promocji rezultatów projektu zorganizowano dwudniową (27-28.09.2012) konferencję „Mikroskopia elektronowa i jej zastosowania w badaniach materiałów”, promującą możliwości badawcze nowej aparatury zakupionej w ramach Projektu, oficjalnie inaugurującą działalność Laboratorium Mikroskopii Elektronowej UMCS oraz promującą nanomateriały (katalizatory do wytwarzania wodoru do zasilania ogniw paliwowych: z etanolu – w zewnętrznym generatorze wodoru oraz w ogniwie paliwowym typu PEM zintegrowanym z wewnętrznym reformingiem metanolu, a także nowe, modyfikowane adsorbenty zeolitowe i inne), opracowywane dzięki badaniom prowadzonym z istotnym wykorzystaniem nowej aparatury badawczej.
W Konferencji uczestniczyli przedstawiciele krajowego i lokalnego środowiska naukowego oraz lokalnych przedsiębiorców.
Informacje o konferencji - zobacz
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Zakup i uruchomienie jednostanowiskowego analizatora do badań chemisorpcyjnych i mikroporowatościowych nanomateriałów funkcjonalnych”, wybrano firmę
SYL & ANT Instruments inż. Józef Nitka, reprezentującą firmę Micromeritics
Zostanie dostarczony zautomatyzowany analizator chemisorpcji i sorpcji fizycznej ASAP 2020C, wraz z oprogramowaniem sterującym i analitycznym.
Analizator chemisorpcji i sorpcji fizycznej ASAP 2020C
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Zakup i uruchomienie wielostanowiskowego analizatora do badań niskotemperaturowej adsorpcji gazów na funkcjonalnych nanomateriałach metodą wolumetryczną”, wybrano firmę
SYL & ANT Instruments inż. Józef Nitka, reprezentującą firmę Micromeritics
Zostanie dostarczony zautomatyzowany 6-stanowiskowy ASAP 2420 Physisorption Analyzer z opcją do pomiaru mikroporów, wraz z oprogramowaniem sterującym i analitycznym.
ASAP 2420 Physisorption Analyzer
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych dotyczących zadania „Adaptacja pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań właściwości adsorpcyjnych, chemisorpcyjnych oraz mikroporowatościowych nanomateriałów funkcjonalnych”
- do wykonania projektu technologicznego i budowlano-wykonawczego wybrano firmę Projektowanie – Nadzory Mariusz Rola z Lublina
- do wykonania adaptacji laboratorium wybrano firmę P.B.H.Cezar A.Matuła z Lublina
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego zadań „Adaptacja pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań pierwiastkowego składu jakościowego i ilościowego nanomateriałów funkcjonalnych” oraz „Adaptacja pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań właściwości nanomateriałów funkcjonalnych techniką dyfrakcji promieni rentgenowskich XRD”, do wykonania prac adaptacyjnych wybrano firmę
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „TEXPO” Sp. z o. o. z Lublina
W wyniku postępowania o udzielenie zamówień publicznych przeprowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Akredytacja laboratorium. Część 1. Doradztwo i wdrożenie procedur analitycznych wymaganych do uzyskania akredytacji laboratorium WDXRF oraz laboratorium XRD”, wybrano firmę:
PANalytical B.V. (Almelo, Holandia)
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Zakup i uruchomienie dyfraktometru proszkowego XRD z wysoko-temperaturowym reaktorem do badań właściwości nanomateriałów funkcjonalnych techniką in-situ w szerokim zakresie temperatury i różnorodności fazy gazowej”, wybrano firmę:
PANalytical B.V. (Almelo, Holandia)
Zostanie dostarczony rentgenowski dyfraktometr proszkowy Empyrean (PANalytical B.V., Holandia) z wyposażeniem analitycznym i sterującym wraz z oprogramowaniem oraz wysoko-temperaturowa komora reakcyjna XRK-900 RIGID (Anton Paar, Austria) z wyposażeniem.
Rentgenowski dyfraktometr proszkowy Empyrean
Wysoko-temperaturowa komora reakcyjna XRK-900 RIGID
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, dotyczącego zadania „Zakup i uruchomienie spektrometru WDXRF z wyposażeniem preparatywnym do badań pierwiastkowego składu jakościowego i ilościowego nanomateriałów funkcjonalnych”, wybrano firmę:
PANalytical B.V. (Almelo, Holandia)
Zostanie dostarczony sekwencyjny spektrometr rentgenowski WDXRF PANalytical Axios-mAX z wyposażeniem preparatywnym, analitycznym i sterującym wraz z oprogramowaniem.
Spektrometr rentgenowski WDXRF
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych dotyczących zadań "Adaptacja pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań pierwiastkowego składu jakościowego i ilościowego nanomateriałów funkcjonalnych" oraz "Adaptacja pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań właściwości nanomateriałów funkcjonalnych techniką dyfrakcji promieni rentgenowskich XRD", do wykonania projektu wybrano firmę
Projektowanie, Nadzory – Mariusz Rola
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargów nieograniczonych dotyczących zadania "Zakup i uruchomienie komory do badań przemian fazowych nanomateriałów funkcjonalnych metodą spektroskopii Ramana, z kompletem wyposażenia analitycznego", wybrano firmę
Renishaw Sp. z o. o., Warszawa
Komora do badań przemian fazowych (Lincam Scientific Instruments) wraz z systemem szybkiego obrazowania nanomateriałów metodą spektroskopii Ramana, z wyposażeniem.
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargów nieograniczonych dotyczących zadania "Zakup i uruchomienie systemu komory-reaktora katalitycznego z niezbędnym wyposażeniem i wielokanałowym mikrochromatografem gazowym do badań powierzchni nanomateriałów katalitycznych metodą spektroskopii Ramana w rzeczywistych warunkach i środowiskach reakcyjnych", wybrano następujące firmy:
Renishaw Sp. z o. o., Warszawa
System komory-reaktora CCR 1000 (Lincam Scientific Instruments) do badań in-situ nanomateriałów i reakcji katalitycznych metodą spektroskopii Ramana, z systemem sterującym i wyposażeniem
ZACH Metalchem Sp. z o. o, Gliwice
System dozowania gazów i par do komory-reaktora ramanowskiego
Mikrochromatograf gazowy, cztero-modułowy Agilent Technologies Micro 490-GC
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargów nieograniczonych dotyczących zadania „Zakup i uruchomienie systemu aparaturowego do badania nanomateriałów katalitycznych i reakcji katalitycznych reagentami znaczonymi atomami trwałych izotopów i metodami temperaturowo programowanymi, z kwadrupolowym spektrometrem masowym” wybrano następujące firmy:
SYL & ANT Instruments inż. Józef Nitka
Zautomatyzowane urządzenie dedykowane do dynamicznych technik temperaturowo-programowanych Micromeritics AutoChem II 2920
Hiden Analytical Ltd., W.Brytania
System analityczny gazów i par - kwadrupolowy spektrometr mas 200 amu, HPR-20 Research Grade with Triple Filter
System analityczny gazów i par – mikrochromatograf gazowy, cztero-modułowy Agilent Technologies Micro 490-GC
Process Integral Development ENG&TECH, Hiszpania
Kompletacja urządzenia do badań nanomateriałów katalitycznych i reakcji katalitycznych reagentami znaczonymi atomami trwałych izotopów
SUPPLY EXPERT Artur Bielas
Zasilacz UPS on-line Eaton EX 3000, jeden komplet 3 x 3 kVA.
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargów nieograniczonych dotyczących zadania „Zakup i uruchomienie referencyjnego systemu reaktorowego z wielokanałowym mikrochromatografem gazowym przeznaczonego do badania aktywności i selektywności nanomateriałów katalitycznych (dwa komplety)” wybrano następujące firmy:
Process Integral Development ENG&TECH, Hiszpania
Referencyjne systemy reaktorowe "Computerized Microactivity-Reference Catalytic Reactor"
Referencyjny system reaktorowy wyposażony jest w mikro-mieszalnik dwóch cieczy oraz mikro-odparowalnik, zakupione poza ustawą o zamówieniach publicznych w Institut für Mikrotechnik Mainz GmbH (IMM), Mainz, Niemcy.
Cztero-modułowe analizatory chromatograficzne Agilent Technologies Micro 490-GC
Analizatory chromatograficzne Bruker 430-GC oraz Bruker 450-GC, z wyposażeniem
Adaptacja pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań nanomateriałów katalitycznych technikami reakcyjnymi, z reagentami znaczonymi atomami trwałych izotopów, temperaturowo programowanymi i spektroskopii Ramana w warunkach reakcyjnych.
Prace adaptacyjne wykonała, wybrana w przetargu, firma
P.W. Omnibus Leszek Supryn, Lublin
W wyniku postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargów nieograniczonych dotyczących zadania „Zakup i uruchomienie systemu spektroskopii FTIR, DRIFT, ATR, RAIRS oraz HREELS do badania powierzchni nanomateriałów funkcjonalnych, adsorpcji i chemisorpcji w szerokim zakresie temperatury, ciśnienia i różnorodności fazy gazowej” wybrano następujące firmy:
Monochromatyczne działo elektronowe do wysoko-rozdzielczej spektroskopii strat energii elektronów HREELS wraz z kontrolerem i oprogramowaniem: Electron Energy Loss Spectrometer Model ELS5000
Informacje o urządzeniu ELS5000
1) Adaptacja monochromatora HREELS do wielokomorowego systemu analitycznego UHV do badania właściwości powierzchni litych i proszkowych ciał stałych w szerokim zakresie temperatury i ciśnienia
2) Komora UHV do prowadzenia badań właściwości ciał stałych, adsorpcji i chemisorpcji metodą spektroskopii w podczerwieni
Informacje o urządzeniu: komora UHV z wyposażeniem umożliwiającym prowadzenie badań właściwości powierzchni litych i proszkowych ciał stałych, adsorpcji i chemisorpcji w warunkach systemu UHV, w szerokim zakresie temperatury i ciśnienia, metodą spektroskopii w podczerwieni, w tym technikami transmisyjną, DRIFT oraz PM-RAIRS, z wykorzystaniem adaptowanego do niej próżniowego spektrometru podczerwieni FTIR będzie urządzeniem prototypowym, uzupełniającym system UHV posiadany przez Wydział Chemii UMCS.
(zobacz schemat i zdjęcie systemu UHV)
Spektrometr podczerwieni FTIR, adaptowany do komory UHV, wraz z urządzeniami do badań ciał stałych, adsorpcji i chemisorpcji metodą spektroskopii w podczerwieni poza komorą UHV
Informacje o urządzeniu: próżniowy spektrometr podczerwieni FTIR (model Vertex 80v) do współpracy z wielokomorowym systemem analitycznym UHV, wraz z przystawkami optycznymi przeznaczonymi do badań ciał stałych, adsorpcji i chemisorpcji poza systemem UHV technikami: transmisyjną, DRIFT, ATR, RAIRS oraz obrazowania spektralnego (mikroskop Hyperion 2000). Spektrometr obejmuje zakres spektralny średniej oraz dalekiej podczerwieni.
System dozowania i odparowania cieczy do spektrometru podczerwieni, zakupiony poza ustawą o zamówieniach publicznych w ZACH Metalchem Sp. z o. o, Gliwice.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego dotyczącego zadania „Zakup i uruchomienie systemu wysokorozdzielczego skaningowego mikroskopu elektronowo-jonowego z wyposażeniem analitycznym i preparatywnym” wybrano ofertę firmy FEI.
Informacje o urządzeniu Quanta 3D FEG
Informacje o urządzeniu Quanta 3D FEG
Oferta obejmuje również urządzenia przeznaczone do preparatyki próbek mikroskopowych, optycznej analizy i selekcji materiałów i nanomateriałów do wstępnej obserwacji preparatów SEM i TEM oraz analizy składu chemicznego preparatów TEM oraz ich kwalifikowania do dalszych badań wysoko-rozdzielczymi metodami mikroskopii elektronowej TEM i/lub SEM.
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego dotyczącego zadania „Zakup i uruchomienie systemu wysokorozdzielczego elektronowego mikroskopu transmisyjnego z wyposażeniem analitycznym” wybrano ofertę firmy FEI.
Informacje o urządzeniu Titan3 G2 60-300
Informacje na temat modułu X-FEG do urządzenia Titan3 G2 60-300
Informacje na temat Xplore3D
Informacje na temat możliwości badawczych przyrządu
W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, do wykonania prac adaptacyjnych pomieszczenia przeznaczonego na laboratorium badań właściwości nanomateriałów funkcjonalnych technikami mikroskopii elektronowych, wybrano następujące firmy:
Projekt adaptacji laboratorium:
EMB s.c. Ewa Być, Maciej Być,
ul. Osiedle Parkowe 13B, 05-462 Wiązowna
Prace budowlane i instalacyjne:
Usługowy Zakład Budowlano-Remontowy Stanisław Wrona,
ul. Urzędowska 36, 20-727 Lublin